O tym się mówi

Telegram musi oddać klucze szyfrowania rządowi w imię... (www.dobreprogramy.pl)
Komunikator Telegram zdobył sporą popularność dzięki wygodzie i...
Skala piractwa rośnie (www.telepolis.pl)

Piractwo na świecie staje się coraz popularniejsze. Najczęściej...

Ciekawe skróty

W naszym kraju istnieje naprawdę ogromna liczba osób, która uważa, że Polacy nadużywają zapożyczonych zwrotów, słów i skrótów, podczas gdy nasz język jest wystarczająco różnorodny. Na przykład taki skrót jak crm oznaczający w oryginalnej wersji customer relationship management mógłby być po prostu nazywany jako zarządzanie relacjami z klientami.Właśnie ci zwolennicy usuwania takich…

Właśnie ci zwolennicy usuwania takich skrótów crm z naszej mowy potocznej twierdzą, że spokojnie można bez problemów używać naszych polskich nazw w stosunku do wszelkiego rodzaju nazw i sformułowań zagranicznych. Na pewno trzeba przyznać, że różne języki a w szczególności język angielski trochę opanowuje nasz język polski, jednak myślę, że nie należy aż tak przesadzać, aby tłumaczyć takie skróty jak crm na nasz język. Istnieją, bowiem już dawno zapożyczone zwroty w tym również crm które zadomowiły się u nas już od bardzo dawna i myślę, że nie należy nic w nich zmieniać.

Jeśli ktoś uważa inaczej to nikt mu…

Jeśli ktoś uważa inaczej to nikt mu nie broni używać tylko polskiego języka i wzbogacać go w dowolny sposób. Jednak cała reszta niech tak jak do tej pory używa języka, jakiego tylko zechce a wszystko na pewno będzie dobrze. Zawsze powinniśmy robić to co uważamy za słuszne a nie to co inni nam każą.

Tagi:

Dołącz do dyskusji “Ciekawe skróty”

Odpowiedz

Wspomóż PAH

advert

Archiwum