O tym się mówi

Kiwi: szybka przeglądarka na Androida blokuje reklamy,... (www.dobreprogramy.pl)
Użytkownicy Androida mają od niedawna możliwość korzystania z kolejnej,...
Telewizor w salonie jest passe… W czym lepsze są... (www.dobreprogramy.pl)
Wiele lat temu jednym z marzeń każdej rodziny było posiadanie dużego...

Cudowne wynalazki ułatwiające życie

Istnieje bardzo wiele prostych w konstrukcji urządzeń, które jednak ułatwiają nam życie i bez nich obecnie nie dawalibyśmy sobie rady. Choćby wagi- w dzisiejszym świecie zdominowanym przez handel bez nich nikt nie wyobraża sobie pracy w sklepie. A jej pierwsze egzemplarze były wręcz dziecinnie proste.Ich wynalezienie jak prawie wszystko było…

Ich wynalezienie jak prawie wszystko było wynikiem zaistniałej konieczności. W dobie handlu wymiennego bez użycia pieniądza ciężko było sprawiedliwe wymienić towar na towar. Tak było do czasu, aż ktoś wpadł na pomysł, aby na dwóch przeciwległych szalach położyć towary tak, aby były w równoważni i w ten sposób powstała właśnie waga. Początkowo banalnie prostej konstrukcji jednak niezmiernie przydatna. Można było w miarę dokładnie ważyć postawione na jej szalach składniki. Nieco później wprowadzono jeszcze odważniki, które pozwalały odmierzać typową wagę jednego produktu.

wagi elektroniczne

Foto: pixabay.com

rozliczenie czasu pracy

Foto: pixabay.com

Do dziś pewnie niejeden z…

Do dziś pewnie niejeden z nas ma w pamięci te stare, odważnikowe wagi. Wraz z rozwojem postępu i one zmieniły się nie do poznania. Obecnie używane wagi elektroniczne nie dość, że są niezmiernie dokładne w stosunku do ich poprzedniczek, to jeszcze są o wiele bardziej prostsze w obsłudze. Bez nich nikt by się już dziś nie obszedł.

Tagi:

Dołącz do dyskusji “Cudowne wynalazki ułatwiające życie”

Odpowiedz

Wspomóż PAH

advert

Archiwum