O tym się mówi

CCleaner dostał ustawienia prywatności, w darmowej... (www.dobreprogramy.pl)
CCleaner, program do utrzymywania systemu Windows w dobrej kondycji,...
Samsung Galaxy Note 9 ponownie pojawił się w testach... (www.telepolis.pl)

Pod koniec marca na Geekbench pojawił się test Samsunga Galaxy Note 9....

Czy warto wchodzić w barter?

Bloger, który znaczy już coś na rynku, otrzymuje stosy maili z ofertami współpracy. Jakże wielkie jest rozczarowanie, gdy ktoś nie chce płacić za nasze usługi, a proponuje wymianę działań promocyjnych w tzw. barterze. Czy warto się na to godzić. Nie ma jednoznacznych odpowiedzi, ale warto wziąć pod uwagę pewne kryteria.Blogowanie nigdy nie będzie traktowane poważnie,…

Blogowanie nigdy nie będzie traktowane poważnie, jeśli będziemy działać za produkt do recenzji. Oczywiście, na początku naszych działań, fajny gadżet może okazać się przydatny, a jeśli jego wartość jest spora, to szkoda nie skorzystać. Z drugiej strony, firma, która dysponuje sporymi środkami na działania reklamowe, a nas traktuje jak drugorzędne medium reklamowe, powinna dowiedzieć się, że blogowanie to też praca. Dopóki myślimy o sobie jak o testerach produktów, dopóty nimi zostaniemy. Oczywiście nie oznacza to, że nie warto podejmować działań pro bono, czyli prowadzić szkoleń e-learnigowych dla grupy docelowej, które będą sposobem na dotarcie do większej liczby odbiorców. Zdarza się również, że z propozycją współpracy odzywa się osoba, która nie dysponuje sporymi środkami, a na przykład idea jej działalności jest więcej, niż komercyjna, jednocześnie ma do zaproponowania czytelnikom wartościowy content.

To są wyjątkowe sytuacje, w których…

To są wyjątkowe sytuacje, w których warto poświęcić swój czas, choćby po to, by zrobić wokół się trochę szumu. Sami musimy ocenić, czy mamy czas angażować się w jakiś projekt, a może zostało sporo płatnych zleceń do wykonania i ucierpi na takich inicjatywach firmowy budżet.

Dołącz do dyskusji “Czy warto wchodzić w barter?”

Odpowiedz

Wspomóż PAH

advert

Archiwum