O tym się mówi

Smartfon Gigaset GS160 w Lidlu za 399 zł (www.telepolis.pl)

24 listopada do oferty sklepów Lidl trafi tani smartfon Gigaset GS160,...
MSI GTX 1080Ti Gaming X Trio, czyli 60 FPS w 4K w cenie... (www.dobreprogramy.pl)
Tym razem na warsztat bierzemy prawdziwego potwora, jeśli chodzi o karty...

Czym różni się etat od zawodu freelancera?

Jaką postać ma przed oczami etatowiec, gdy słyszy hasło freelancer. Na początek pojawia się ukłucie zazdrości, bo to przecież osoba, która nic nie robi, lansuje się w Internecie i zarabia krocie, nieustannie podróżując po świecie i rozwijając się w dziedzinie, która ją interesuje.A przecież freelancer też musi…

A przecież freelancer też musi opłacić rachunki, między innymi za domenę i hosting, w zależności od tego u jakiej firmy go wykupi. Tani hosting pozwoli zaoszczędzić pewne kwoty, ale dobry hoster nie tylko zadba o pozycjonowanie naszej strony w wyszukiwarce, ale zapewni back –up plików w razie awarii.

Pozycjonowanie to kolejny wydatek, który czeka…

Pozycjonowanie to kolejny wydatek, który czeka freelancera, jeśli chce wypromować swoje usługi w Sieci. Początki zawodu freelancera nie są łatwe, czasem potrzeba lat, by wypłynąć i wyrobić sobie markę oraz czerpać stałe dochody z poumawianych, zaufanych zleceń. Nie ma tej obawy, że z dnia na dzień tracimy źródło dochodu, bo brak współpracy z jednym z kontrahentów oznacza, że pozostałe źródła dochodów automatycznie nie wyschną, a jedynie, że będziemy musieli sobie odmówić drobnych przyjemności.

Jeśli ktoś spełnia się na etacie, nie ma powodu, by na siłę wykonywał zawód freelancera, bo z pewnością nie będzie tak, że będzie leżał i pachniał, a konto samo zasili się gotówką. Freelancer sam musi zadbać o dopływ zleceń, odpowiada za kontakty z klientami, które nie zawsze polegają na miłej pogawędce przy kawie. Jak każdy inny zawód, freelancing ma swoje plusy i minusy i są momenty, gdy z tęsknotą wspomina się wygrzaną posadkę, gdzie nawet za przerwę na kawę ktoś nam płaci.

Dołącz do dyskusji “Czym różni się etat od zawodu freelancera?”

Odpowiedz

Wspomóż PAH

advert

Archiwum