O tym się mówi

Bank przyszłości wg Polaków (www.telepolis.pl)

Bank Millennium sprawdził, jak Polacy wyobrażają sobie bankowość w...
Więcej GB w Play Internet na kartę (www.telepolis.pl)

Od 18 stycznia Play zwiększa wielkość pakietów danych w usłudze...

Ewiencjonowanie czasu pracy

Jako, że Polscy pracownicy zawsze starają się jak najmniej robić, a jak najwięcej zarobić to niestety pracodawcy zmuszeni są do wdrażania mechanizmów, dzięki którym możliwa będzie ewidencja czasu pracy (tutaj).Istnieje multum takich systemów, lecz nie…

Istnieje multum takich systemów, lecz nie każdy jest wystarczająco dobry, aby można było go stosować. Otóż ewidencja czasu pracy to nie taka prosta sprawa jak mogłoby się wydawać. Polscy pracownicy na wszystko znajdą odpowiedni sposób. Potrafią sprawić, że ewidencja czasu pracy nie będzie zgodna z rzeczywistością. Szczególnie dotyczy to miejsc, w których ewidencja czasu pracy realizowana jest ręcznie przez człowieka, który ma oczywiście wielu kolegów, którym chętnie udzieli godzinowej pomocy.

Najlepszym sposobem pomiaru godzin pracy jest system elektroniczny. Najlepiej, aby pracownik rozpoczynał pracę rejestrując się odpowiednią kartą i taka samą czynnością pracę kończyć. Lecz i tutaj ewidencja czasu pracy ma swoje” dziury”, bo przecież czynność takowa może być wykonana przez każdego kto będzie posiadać kartę.

Tagi:

Dołącz do dyskusji “Ewiencjonowanie czasu pracy”

Odpowiedz

Wspomóż PAH

advert

Archiwum