O tym się mówi

Sony Xperia XZ3 z Androidem P pojawia się w GFXBench (www.telepolis.pl)

Japończycy planują pokazać w tym roku kolejnego flagowca. Sony jak...
Nokia X6 opuszcza Chiny (www.telepolis.pl)

Nokia X6 pierwotnie miała być modelem przeznaczonym wyłącznie na...

Fakturowanie dokumentów

W każdym przedsiębiorstwie bardzo ważne jest dokładne i skrupulatne prowadzenie księgowości. Jeśli nasze dochody i wydatki nie będą uwzględniane w fakturach oraz rachunkach uproszczonych czy też paragonach, możemy narazić się na kontrolę skarbową. Szczególnie sklepy oraz hurtownie muszą mieć drukarki fiskalne, bo niestety bez nich nie będziemy mogli wydawać rachunków naszym klientom.Sklepy zaś w przeciwieństwie do innych…

Sklepy zaś w przeciwieństwie do innych przedsiębiorstw każdego dnia wydają bardzo dużą ilość rachunków swoim klientom na mniejsze sumy. Umożliwiają one realne podliczenie swoich dochodów, co umożliwia zapłacenie sprawiedliwego należnego podatku, jak też podliczenie własnych kosztów, co pozwoli na chociażby zwrot podatku od towarów i usług. Drukarki fiskalne mają tę zaletę, że wszystkie te rachunki sami możemy mieć pod ręką, jak też ich oryginały damy klientom, którzy mają do nich prawo. Jeśli okaże się, że drukarka fiskalna się popsuła, a my nie możemy dać paragonu klientowi, może on nas nawet skarżyć w sądzie, szczególnie wtedy, gdy z powodu braku faktury nie będzie mógł dokonać reklamacji towaru, który zakupił.

Wydruki fiskalne są bowiem podstawą do dalszych tego typu działań i trzeba mieć to na uwadze. Trzymajmy więc wszystkie faktury i paragony, szczególnie w przypadku tych wszystkich zakupów, które są bardziej wartościowe i może istnieć ryzyko, że będzie potrzebna ich reklamacja. Wtedy posiadamy dokument, który daje nam podstawę do nawet nie negocjacji ze sklepem, ale realizowania naszych ustawowych uprawnień.

Tagi: ,

Dołącz do dyskusji “Fakturowanie dokumentów”

Odpowiedz

Wspomóż PAH

advert

Archiwum