O tym się mówi

Ruszyła produkcja układu Apple A12 (www.telepolis.pl)

Firma TSMC wystartowała z produkcją układu Apple A12, wykonanego w...
Przesłuchanie Zuckerberga okazało się farsą: dlaczego... (www.dobreprogramy.pl)
Mark Zuckerberg wyszedł z wczorajszego spotkania z europarlamentarzystami...

Format komputera bez przemyślenia. Ratujemy dane

W niektórych sytuacjach format dysku jest najszybszym sposobem na przywrócenie sprawności komputera po ataku wirusa. Nawet punkt przywracania systemu może nie być skuteczny, ze względu na ukrycie trojana lub innego złośliwego oprogramowania od wielu miesięcy w naszym systemie. Wtedy jego aktywacja jest nieunikniona. Format „twardziela” to decyzja, której nie możemy podejmować pochopnie, bo może okazać się, że dane w nim zawarte były dla nas niezwykle istotne.Ratunkiem dla błędnej decyzji, szybkiego formatu,…

Ratunkiem dla błędnej decyzji, szybkiego formatu, jest oprogramowanie odzyskujące dane po czyszczeniu. Prawda jest taka, że żaden format wykonany z poziomu zwykłego laptopa lub komputera klasy PC, nie usuwa naszych danych na zawsze. Zarówno dysku talerzowe, jak i flash SSD zapisują dane, które mogą zostać odtworzone w razie potrzeby nawet wiele tygodni po skasowaniu. Jeśli trzeba znajdą się w nich nawet pliki sprzed kilku pierwszych lat korzystania z dysku.

Straciłeś dane? Przyjdź do nas!

Oprogramowanie do odzyskiwania danych po formacie występuje w wersji darmowej i płatnej. Uważam, że dla użytku domowego powinno się wybierać programy darmowe. Natomiast firmy, które straciły dane ważne z perspektywy działalności gospodarczej, marketingu i logistyki, powinny oddać swój sformatowany dysk HDD do specjalistów. Specjaliści odzyskujący dane z dysków to ludzie, którzy są w stanie przeanalizować dyski uszkodzone fizycznie.

Galeria

odzyskiwanie danych po formacie

Foto: pixabay.com

odzyskiwanie danych po formacie

Foto: pixabay.com

Nawet spalony, zamoczony i zmiażdżony dysk posiada w sobie dane możliwe do odzyskania. Dotyczy to wszystkich typowych systemów plików od FAT do NTFS i HFS. Jeżeli dysk nie został zniszczony fizycznie to szansa na znalezienie potrzebnych plików i ich odtworzenie wynosi ponad 99%.

Tagi:

Dołącz do dyskusji “Format komputera bez przemyślenia. Ratujemy dane”

Odpowiedz

Wspomóż PAH

advert

Archiwum