O tym się mówi

Sharp stawia na 8K: na europejski rynek trafia telewizor... (www.dobreprogramy.pl)
W firmie Sharp wywnioskowano, iż najwyższy czas na wprowadzenie nowej...
Orange odłączy E-Telko w Łodzi (www.telepolis.pl)

Jak informuje rzecznik Orange, sieć odłączy kolejne punkty styku dla...

Gdzie są potrzebne drukarki fiskalne?

Drukarki fiskalne (elzab.com.pl) są urządzeniami, które rejestrują przychody ze sprzedaży detalicznej. Są one niezbędne w celu rozliczenia podatku dochodowego i VAT. Kasy fiskalne mogą pracować niezależnie od innych sprzętów, drukarki fiskalne zaś muszą być podłączone np.do komputera, ponieważ ich samodzielna praca jest…

do komputera, ponieważ ich samodzielna praca jest niemożliwa. Ich głównym zadaniem jest rejestrowanie i wydruk paragonów dla klienta. Według prawa, każda sprzedaż detaliczna powinna być zarejestrowana przez drukarki fiskalne albo kasy fiskalne. Paragon wydrukowany przez drukarki fiskalne należy bezapelacyjnie wręczyć klientowi. Zaniechanie tego obowiązku może skutkować wysoką karą pieniężną. Paragon odnotowany na rolce każdy sprzedawca musi przechowywać przez okres pięciu lat. Różnorakie firmy oferują drukarki fiskalne w różnych modelach.

apartamenty na sprzedaż nad morzem

Foto: pixabay.com

Na rynek wchodzą coraz to…

Na rynek wchodzą coraz to nowsze modele drukarek, z roku na rok ulepszane według najnowszych technologii, posiadające o wiele więcej funkcji i możliwości, zdecydowanie ułatwiające użytkownikom korzystanie z nich. Kiedyś drukarki fiskalne były bardzo duże, ze względu na ilość skomplikowanych mechanizmów, które musiały pomieścić. Obecnie na rynek wprowadzane są coraz mniejsze i bardziej funkcjonalne drukarki.

Tagi:

Dołącz do dyskusji “Gdzie są potrzebne drukarki fiskalne?”

Odpowiedz

Wspomóż PAH

advert

Archiwum