O tym się mówi

Nowelizacja prawa telekomunikacyjnego przyjęta przez Sejm (www.telepolis.pl)

Dzisiaj Sejm przyjął nowelizację ustawy o prawie telekomunikacyjnym,...
Mark Zuckerberg w końcu przemówił w sprawie Cambridge... (www.dobreprogramy.pl)
Od kilku dni z Sieci nie znika temat afery związanej z Cambridge Analytica i...

Jak kupić dobry i tani laptop ?

Nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, że wcale nie potrzebujemy pojawiającego się właśnie na rynku, najnowocześniejszego komputera. Możemy oczywiście przepłacić i kupić to, co na siłę wciskają nam sprzedawcy i wielkie korporacje, jednak o ile wolimy oszczędzać pieniądze, możemy kupić właściwy sprzęt dużo taniej. Tanie laptopy dobrej jakości także są już powszechnie dostępne na polskim rynku. Przede wszystkim powinniśmy dobrze zdefiniować nasze oczekiwania i potrzeby co do komputera.


kasy pancerne

Foto: pixabay.com

Do czego posłuży nam nowy laptop…

Do czego posłuży nam nowy laptop. Co będziemy robić na tanim laptopie. Czy posłuży on głównie do pracy, czy także do oglądania filmów i grania. Czy będzie często służył nam w podróży. Tanie laptopy to także i te, które mają baterię o dużej pojemności i czasie działania, o ile tylko zrezygnujemy z części innych parametrów. Czy wreszcie potrzebny jest nam super wytrzymały na wstrząsy, pancerny laptop. Notebooki tego rodzaju są zwykle bardzo drogie, ze względu na tytanowe obudowy i szereg innych zabezpieczeń, ale są także dostępne na rynku tanie laptopy pancerne z drugiego obiegu, na przykład firmy Panasonic, które są odporne na większość szkodliwych warunków zewnętrznych, w tym takich jak piasek i woda, a kosztują już od ok. 1500 złotych.

kasy pancerne

Foto: pixabay.com

Tani laptop to jednak także…

Tani laptop to jednak także wszelkie nowe, lekkie, poręczne i niezbyt pancerne netbooki – urządzenia zaprojektowane z myślą przede wszystkim o swobodnym dostępnie do sieci. Nie są one drogie, gdyż nie mają super parametrów procesora czy pamięci operacyjnej, także ich pamięci dyskowe to „tylko” kilkadziesiąt lub około 100 gigabajtów. Te tanie laptopy mają za to czytelny, ładny ekran LED, długo wytrzymującą baterię oraz niewielkie rozmiary, i służą przede wszystkim do przeglądania stron www, oglądaniu filmów, korzystaniu z oprogramowania typu Office czy słuchania muzyki w podróży.

Dołącz do dyskusji “Jak kupić dobry i tani laptop ?”

Odpowiedz

Wspomóż PAH

advert

Archiwum