O tym się mówi

T-Mobile robi kolejny krok, by być bliżej swoich klientów (www.telepolis.pl)

T-Mobile Polska kontynuuje wzmacnianie organizacji w obszarze sprzedaży...
BlackBerry zaprojektuje oprogramowanie dla samochodów... (www.dobreprogramy.pl)
Smartfony z jeżyną w nazwie obecnie tworzone są przez firmę TCL, która...

Jak można zlokalizować telefon

Jeśli chodzi o zlokalizowanie telefonu to sprawa jest banalna i prosta, posłuży nam do tego GPS. Lokalizowanie telefonu komórkowego z użyciem GPS to powszechny proces. GPS to nic innego jak Global Positioning System, a mianowicie jest systemem nawigacji satelitarnej, który umożliwia ustalenie współrzędnych geograficznych urządzenia z dokładnością do kilku metrów.Warto wspomnieć, że system składa się…

Warto wspomnieć, że system składa się z trzech segmentów, pierwszego segmentu kosmicznego – 24 satelitów orbitujących wokół Ziemi, drugi to segmentu naziemnego – stacji kontrolnych i monitorujących na ziemi oraz ostatni trzeci segment użytkownika – odbiorników sygnału. Obecnie coraz więcej telefonów komórkowych posiada wbudowany odbiornik GPS, co pozwala na jego wykorzystanie w celu lokalizacji. Aparaty nie posiadające wbudowanego GPS’u często można połączyć poprzez Bluetooth z zewnętrznym odbiornikiem, który będzie przesyłał do telefonu współrzędne geograficzne.

Sam odbiornik, jak sama nazwa wskazuje, nie nadaje sygnału poza nasz telefon. Dopiero połączenie technologii nawigacji satelitarnej i odpowiedniego oprogramowania pozwoli nam na zlokalizowanie naszego urządzenia.

Zadaniem oprogramowania jest pobranie współrzędnych geograficznych z odbiornika, a następnie wysłanie ich poprzez Internet na serwer, z którego później będzie można owe dane odczytać. Zlokalizowanie telefonu może wydawać się trudne, ale naprawdę to nic trudnego wystarczy mieć telefon. Zlokalizowanie aparatu w przypadku zguby, bądź zaginięcia bliskiej osoby może być bardzo przydatne.

Dołącz do dyskusji “Jak można zlokalizować telefon”

Odpowiedz

Wspomóż PAH

advert

Archiwum