O tym się mówi

Windows Timeline trafi do Redstone 4, ale karty Sets... (www.dobreprogramy.pl)
Podczas ostatniej prezentacji zmian w Windowsie 10 dla insiderów, Microsoft...
10 najlepszych smartfonów do 800 zł (grudzień 2017) (www.telepolis.pl)

Zbliża się okres kupowania świątecznych prezentów, więc z tej...

Jak powinna wyglądać ewidencja czasu pracy?

Każdy pracodawca ma obowiązek prowadzenia ewidencji czasu pracy. Nie ma na to wpływu ani rodzaj prowadzonej działalności ani też ilość posiadanych pracowników. Ewidencja czasu pracy nie jest w żaden szczególny sposób nacechowana przez przepisy prawne. O większości spraw decyduje pracodawca. Czemu jednak służy system ewidencji czasu pracy.Przede wszystkim, pomaga to ustalić…

Przede wszystkim, pomaga to ustalić wynagrodzenie i inne kwestie finansowe związane z wykonywanymi zajęciami. Ewidencja czasu pracy ma więc szczególne znaczenie przed nadchodzącym terminem wypłaty, bowiem dzięki temu możliwe będzie nie tylko wypłacenie pensji, ale też wszystkich dodatkowych wynagrodzeń, na przykład za nadgodziny. Najbardziej praktycznym i najczęściej wykorzystywanym rozwiązaniem są systemy ewidencji czasu pracy oparte na comiesięcznym podliczaniu godzin pracy. Dzięki temu, będziemy mieli pewność, że wszystko będzie dobrze podliczone. Ewidencja czasu pracy powinna uwzględniać nie tylko wszystkie przepracowane godziny w czasie regulaminowym, ale też nadgodziny czy zatrudnienie w niedziele i święta.

Pracodawca powinien także brać pod uwagę…

Pracodawca powinien także brać pod uwagę urlopy, zwolnienia i nieobecności w miejscu zatrudnienia. Dobrze przeprowadzana ewidencja może mieć kluczowy wpływ na działalność naszej firmy. Warto też pamiętać, że fałszowanie ewidencji jest przestępstwem i jeżeli sprawa wyjdzie na jaw po kontroli inspektora pracy, to sprawa może trafić do prokuratora, a my możemy odpowiadać za fałszerstwo lub też poświadczenie nieprawdy, co może być zagrożone pozbawieniem wolności do lat 5.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na- roger.pl

Dołącz do dyskusji “Jak powinna wyglądać ewidencja czasu pracy?”

Odpowiedz

Wspomóż PAH

advert

Archiwum