O tym się mówi

„Podwójne zabójstwo”: Chińczycy ostrzegają przed... (www.dobreprogramy.pl)
W zeszłym roku doszło do dwóch potężnych ataków, które sparaliżowały...
[Aktualizacja] Oświadczenie Orange w sprawie E-Telko (www.telepolis.pl)

Orange odpowiedziało na oświadczenie i zarzuty prezesa E-Telko. Znamy...

Kasa fiskalna.

Każdy właściciel sklepu lub innego punktu usługowo-handlowego, jest zobowiązany do posiadania takiego sprzętu, jak kasy fiskalne. Są to urządzenia elektroniczne, dzięki którym następuje szybka rejestracja zakupionego towaru oraz jego ceny.Kasy fiskalne drukują paragon lub fakturę dla…

Kasy fiskalne drukują paragon lub fakturę dla klienta, dzięki czemu może on sprawdzić, czy rachunek się zgadza. Poza tym, posiadając paragon możemy w ciągu określonego czasu dokonać zwrotu zakupu. Kasy fiskalne funkcjonują w ten sposób, że w ich pamięci wpisana jest cała lista wszystkich produktów z danego sklepu. Za pomocą czytnika kodów kreskowych, odczytywany jest kod kreskowy danego produktu, a następnie jest on „nabijany” na kasy fiskalne.

Dlatego jeśli chcemy pracować w sklepie, powinniśmy…

Dlatego jeśli chcemy pracować w sklepie, powinniśmy umieć sprawnie obsługiwać kasy fiskalne. Każda pomyłka grozi oskarżeniem o nierzetelność i w takiej sytuacji kasjer musi dopłacić ze swojej kieszeni, aby ilość pieniędzy w kasie się zgadzała. Wydaje się, że kasy fiskalne nie wymagają specjalnych umiejętności, niemniej jednak należy zachować ostrożność podczas ich użytkowania.

Tagi:

Dołącz do dyskusji “Kasa fiskalna.”

Odpowiedz

Wspomóż PAH

advert

Archiwum