O tym się mówi

MyKronoz: hybrydowy zegarek, który szturmem podbił... (www.dobreprogramy.pl)
Zbiórka na produkt MyKronoz trwała od marcu do końca kwietnia 2017 r....
Nie wegetuj, kwitnij! Aplikacja Thrive pomoże odzyskać... (www.dobreprogramy.pl)
Spędzasz dużo czasu ze smartfonem? Jeśli to nie Ty kontrolujesz swoje...

Kasy

W większości sklepów spotkamy się z kasami fiskalnymi. Są to urządzenia obliczające, na podstawie wprowadzonych kodów, jaką kwotę klient ma zapłacić za swoje zakupy w sumie. Takowa kasa również drukuje paragon jako potwierdzenie dokonania zakupów, wpłacenia kwoty i otrzymania reszty. Warto po jego otrzymaniu skontrolować, czy wszystko aby się zgadza, czy otrzymaliśmy taką kwotę jak na wydruku i czy w wyniku błędu ekspedientki lub też urządzenia nie zostaliśmy oszukani.Często zdarza się niestety, że…

Często zdarza się niestety, że reklamacja już po odejściu od stanowiska uznawana nie jest, więc warto zrobić to od razu, póki nie zarejestrują tego kasy fiskalne. Kasy fiskalne mają zapisane w komputerowej pamięci, jaka kwota powinna być w środku i po pewnym czasie jest kontrolowana przez pracowników sklepu, czy wszystko się zgadza. Nie we wszystkich sklepach są konieczne kasy fiskalne, nie spotkamy ich na przykład na targowiskach.

Niejednokrotnie są również zastępowane przez…

Niejednokrotnie są również zastępowane przez komputery z odpowiednim systemem je zastępującym – to na przykład w sklepach sprzedających droższe towary: salonach meblowych, samochodowych, itp. Natomiast w supermarketach, sklepach spożywczych, a także na przykład w taksówkach kasy fiskalne są niezbędne i ich obecność regulowana jest przez wymogi prawne. Sprawdź czy musisz mieć kasy fiskalne.

Tagi:

Dołącz do dyskusji “Kasy”

Odpowiedz

Wspomóż PAH

advert

Archiwum