O tym się mówi

LG G7 ThinQ trafi do Polski z ceną 3499 zł (www.telepolis.pl)

W ofercie sklepu Komputronik pojawił się najnowszy flagowiec LG. Jego...
Asystent Google niebawem w Polsce, pierwsze zaproszenia... (www.dobreprogramy.pl)
Wszystko wskazuje na to, że premiera Asystenta Google w Polsce jest...

Komercjalizacja

Komercja jest działalnością mającą nastawienie tylko na zysk. Dawniej zdjęcia prezentowano przede wszystkim w postaci odbitek lub przezroczy, a masowe rozpowszechnianie fotografii zawdzięczała poligrafii, ale powszechne zastosowanie komputerów zmieniło również i to. Mimo że ludzie nadal lubią oglądać „gotowy” obraz fotograficzny w formie fizycznych odbitek, przesyłają sobie zdjęcia w postaci plików lub wydruków z drukarek, coraz częściej archiwizują je na płytach CD i oglądają na ekranie telewizora bądź komputera, nierzadko sami przygotowują je do druku.


toner canon

Foto: pixabay.com

Tworzy to nową jakość, odbitka fotograficzna nie…

Tworzy to nową jakość, odbitka fotograficzna nie jest już jedynym celem, dąży się do otrzymania obrazu fotograficznego w jakiejkolwiek formie umożliwiającej oglądanie i przesyłanie. Z jakość fizycznego zdjęcia odpowiada profesjonalna drukarka laserowa z tonerem np marki canon( tej samej, która produkuje aparaty ). Oglądając zdjęcia w pierwszym momencie nie zastanawiasz się nad ich technicznym charakterem, a jedynie odbiera ich walory wizualne i stara się odczytać przekaz informacyjny w nich zawarty. Mimo „przyrodzonych ułomności”( dwuwymiarowość, zniekształcenia optyczne, czasami przekłamane oddanie kolorów )fotografia dla większości ludzi oznacza realizm. Dlatego podświadomie, opierając się na swoim doświadczeniu, klasyfikują je jako mniej lub bardziej wierne odwzorowanie rzeczywistości. Jednym z elementów takiej podświadomej oceny jest nośnik zdjęcia.

toner canon

Foto: pixabay.com

Nawet daleko idące przetwarzanie u większości…

Nawet daleko idące przetwarzanie u większości odbiorców nie burzy wiary w „prawdomówność” tradycyjnych odbitek, gdyż nadal w fotografii wykorzystywane są obrazy z czystej fotografii dokumentalnej na rzecz artystycznej nie powoduje odejścia od klasycznej techniki fotograficznej. Dopiero fotomontaż i retusz, istotnie zmieniające obraz, jednak dość łatwe do wychwycenia na zwykłej odbitce fotograficznej, ze względu na mechaniczny charakter, są odbierane jako zafałszowanie rzeczywistości.

toner canon

Foto: pixabay.com

Tagi:

Dołącz do dyskusji “Komercjalizacja”

Odpowiedz

Wspomóż PAH

advert

Archiwum