O tym się mówi

Kolejne problemy wrocławskich biletomatów: straszą... (www.dobreprogramy.pl)
Kasowniki nowego systemu biletowego we Wrocławiu z pewnością nie mają...
Windykacja w mediach społecznościowych (www.telepolis.pl)

Przedsiębiorcy szukają nowych sposób na ściąganie należności....

Laptop na każdą kieszeń

W ubiegłej dekadzie jeszcze niewielu Polaków mogło się pochwalić laptopem. Ich ceny dla przeciętnego Kowalskiego były zaporowe. Ludzie, głównie decydowali się na zakup jednostek centralnych. Co prawda w zestawieniu z monitorem i resztą asortymentu nie był on tani, ale z pewnością jego cena była bardziej przystępna.


czytnik linii papilarnych

Foto: pixabay.com

Dziś laptop może kupić sobie…

Dziś laptop może kupić sobie już każdy. Jeśli nienowy prosto z salonu, to chociażby używany. Na portalach internetowych znaleźć można setki ogłoszeń dotyczących sprzedaży używanych komputerów przenośnych. Nowy komputer, w zależności od parametrów i wielkości może nas kosztować od 1000 zł wzwyż. Najtańsze laptopy zazwyczaj są bez systemów albo mają Linuksa. Producenci laptopów prześcigają się w pomysłowości i wypuszczają na rynek serie, które mają zaspokoić potrzeby poszczególnych grup społecznych.

czytnik linii papilarnych

Foto: pixabay.com

Super cienkie, lekkie, bez CD-Rom, o niezbyt wymagających parametrach znajdziemy już za ok 1500-1600 zł. Są laptopy z matowymi jak i błyszczącymi matrycami. W chwili obecnej droższe są te, które posiadają matowe matryce. Dzięki nim słońce nie odbija się w ekranie i możemy spokojnie korzystać z laptopa w parku, czy gdziekolwiek indziej, gdzie świeci słońce. To co ma wpływ na cenę laptopa to oczywiście procesor.

Na rynku funkcjonuje dwóch głównych producentów procesorów:…

Na rynku funkcjonuje dwóch głównych producentów procesorów: AMD i Intel. Laptopy z procesorami z Intela są droższe w porównaniu z procesorami z AMD. Wpływ na cenę sprzętu będzie miał też dotykowy ekran oraz specjalna obudowa, a także inne funkcje, na przykład czytnik linii papilarnych.

Dołącz do dyskusji “Laptop na każdą kieszeń”

Odpowiedz

Wspomóż PAH

advert

Archiwum