O tym się mówi

[Aktualizacja] Apple Pay od jutra w Polsce (www.telepolis.pl)

Jeśli rację mają Rzeczpospolita i Cashless, już od 19 czerwca będzie...
Najbezpieczniejszy z systemów wyłącza... (www.dobreprogramy.pl)
Jeśli ktoś myśli, że mydlana opera o lukach tkwiących w sprzętowej...

Monitoring

Wyobraźmy sobie, że pracujemy w dziale monitoringu na lotnisku w Pyrzowicach. Jest zwykły dzień, tłumy wchodzą i wychodzą wszystkimi drzwiami, wszystko dzieje się tak szybko, że nie jest możliwe wyłapanie podejrzliwych osób, ruchów. Nagle dowiadujemy się, że prawdopodobnie w okolicach godzin 5: 00-9: 00 zaginęła walizka jednego z podróżnych, który stał w kolejce do kas. Kiedy poinformowano nas to tej przykrej okoliczności była godzina 20: 00.Jako pracownik monitoringu mamy za zadanie…

Jako pracownik monitoringu mamy za zadanie sprawdzić nagranie filmu z kamer umieszczonych nad kasami. Tak, jest to na pewno czasochłonna i ciężka robota, a wraz z nasilającym się zmęczeniem nasz praca będzie mniej efektywna. Dlatego stworzono specjalne kamery IP, które posiadają wiele funkcji wykrywających, nadzorujących monitorowane pomieszczenia. Kamery IP są dostosowane nie tylko w zakresie wewnętrznym, ale również na zewnątrz. Dzięki solidnej, odpornej na wilgoć i uszkodzenia, obudowie kamery IP idealnie nadają się do posesji banków, parkingów, czy wielkich biurowców, których ochrona może być ciężka przez ludzi. Kamery IP posiadają również funkcje noktowizora, dającego widoczny obraz w nocy.

Jednak należy pamiętać o dobrym oświetleniu…

Car-tronic poleca:

Rejestratory jazdy
Maty wygłuszające

Zobacz więcej na: Car-tronic

Jednak należy pamiętać o dobrym oświetleniu posesji monitorowanej, aby mimo nieodpowiadających warunków atmosferycznych kamery IP mogły wyłapać wszystkie ruchy. Zastosowanie tego typu kamer w miejscach szczególnie narażonych na wandalizm i kradzieże spowodowało, iż zmalała tam ilość tych aktów oraz przestępczość. Dlatego Kamery IP to nie tylko nowa technologia umożliwiająca komfort naszego życia, ale również są to środki bezpieczeństwa ludzkiego życia.

praca w it – więcej kluczowych wiadomości

Dołącz do dyskusji “Monitoring”

Odpowiedz

Wspomóż PAH

advert

Archiwum