O tym się mówi

Rozdajemy bilety na pierwszy weekend IEM 2018 –... (www.dobreprogramy.pl)
Finały Intel Extreme Masters w Polsce wyrosły na jedno z najważniejszych...
AverMedia TD310 - oglądaj telewizję na ekranie komputera (www.telepolis.pl)

AverMedia TD310 to niewielki tuner telewizyjny na USB, który pozwala...

Na co komu małżeństwo?

Wiele par nie chce zalegalizować związku w obawie, że po ślubie wszystko się zmieni, ale wcale nie na lepsze. Wiele kobiet po sakramentalnym tak odpuszcza dbanie o urodę, przybiera na wadze, a jeśli nie zaraz po ślubie, krytycznym momentem okazuje się urodzenie dzieci. Wielu mężczyzn nie chce dać się usidlić, wymagania współczesnych kobiet są wysokie.Chcą na równi z mężami rozwijać się…

Chcą na równi z mężami rozwijać się zawodowo, spełniać, więc nie ma w ich życiu miejsca na zaleganie na chacie i czekanie na męża z obiadkiem. Małżeństwa mają tendencję do ślepego wypełniania ról, pracują na coraz to nowe potrzeby konsumpcyjne, próbują pasować do lansowanych wzorców i biuletynów.

Tymczasem, zanim wejdziemy w związek małżeński, powinniśmy zadbać o swoje pasje, możliwości zawodowe i poletko samorealizacji, które pozwoli odetchnąć od spraw domowych i wracać do siebie z utęsknieniem. Zawarcie małżeństwa nie powinno stać się pretekstem do zaprzestania troszczenia się o potrzeby małżonka, swoją atrakcyjność i miły czas razem. Brak papierka często motywuje by nie ustawać w staraniach, jest też sygnałem, że ludzie są razem, bo na tym etapie życia to ich satysfakcjonuje, ale nie zaklepują siebie na zawsze.

Brak zawarcia małżeństwa chroni też przed wchodzeniem…

Brak zawarcia małżeństwa chroni też przed wchodzeniem w rolę synowej lub zięcia, a w przypadku problemów, partnerzy nie zakładają podsłuchu, tylko rozmawiają i albo podejmują środki naprawcze, albo się rozstają. Zawarcie małżeństwa daje złudne poczucie bezpieczeństwa, której częściej rozleniwia i oddala zakochanych od siebie, zamiast cementować ich związek.

Tagi:

1 komentarz dla “Na co komu małżeństwo?”

  1. Emilia pisze:

    Dzisiaj znacznie później decydujemy się na zawarcie związku małżeńskiego. Tak wynika z danych statystycznych publikowanych przez GUS. Tak naprawdę nie ma w tym nic złego.

1 komentarz dla “Na co komu małżeństwo?”

Odpowiedz

Wspomóż PAH

advert

Archiwum