O tym się mówi

Incydent z danymi osobowymi w Aero2 (www.telepolis.pl)

Aero2 oficjalnie ogłosiło, że 14 marca mogło dojść do...
Amaze File Manager: wygodny menedżer plików na Androida... (www.dobreprogramy.pl)
Chcąc przeszukać pamięć w smartfonie z Androidem w pewnym momencie...

Nadzieja umiera ostatnia

Zapewne każdy z nas zdaje sobie sprawę, że urządzenia elektroniczne na dobrą sprawę mogą nam sprawić psikusa w najmniej oczekiwanym momencie i zwyczajnie przestać działać. Czy da się w takiej sytuacji coś zrobić, by uzyskać pełny dostęp do utraconych w przypadkowy sposób danych.Na szczęście dla wszystkich odpowiedź na…

Na szczęście dla wszystkich odpowiedź na zadane powyżej pytanie brzmi: „tak”. Gdyby było inaczej, to musielibyśmy stale wykonywać kopie zapasowe. Niezależnie od tego powinniśmy to robić, bo w niektórych przypadkach ciężko jest coś zdziałać, o czym dobrze wiedzą profesjonaliści. Abstrahując od tego, wiele zależy od naszego postępowania w momencie, gdy stwierdzimy, że utraciliśmy dostęp do ważnych dla nas plików.

Zamiast próbować coś naprawić na własną…

Zamiast próbować coś naprawić na własną rękę, lepiej udać się do firmy, która zajmuje się zawodowo odzyskiwaniem danych z pamięci przenośnych i innych typów nośników. Dysponują one odpowiednim oprogramowaniem, które pozwala ocenić, jakie są szanse na powodzenie operacji. Po zakończeniu skanowania dowiadujemy się, jaki będzie koszt usługi. Wszystko tak naprawdę zależy od stopnia skomplikowania zaawansowania problemu.

Czasami cała procedura zajmie maksymalnie kilka godzin, innym razem eksperci będą musieli przez kilka dni analizować skomplikowane struktury plików. Niektóre dane, zwłaszcza zdjęcia rodzinne są dla ludzi tak cenne, że są oni w stanie zapłacić za nie niemal każde pieniądze. W końcu nikt rozsądny nie chce, by przepadły one bezpowrotnie, skoro są niepowtarzalną pamiątką, dokumentującą wybrane chwile życia.

Tagi:

Dołącz do dyskusji “Nadzieja umiera ostatnia”

Odpowiedz

Wspomóż PAH

advert

Archiwum