O tym się mówi

„Czarny pulpit śmierci” Windowsa 10 wciąż straszy,... (www.dobreprogramy.pl)
Przed oficjalnym wydaniem kwietniowej aktualizacji Windowsa 10...
Samsung musi zapłacić firmie Apple 539 mln dolarów (www.telepolis.pl)

Zakończył się kolejny etap wieloletniego sporu patentowego Apple vs...

Niszczycielskie siły

Jakiś czas temu eurodeputowany Ziobro miał styczność z siłami niszczącymi laptopy. Młotek, czy inne mechaniczne przedmioty powodujące trwałe uszkodzenia na powierzchni plastikowych laptopów nie są jednak skuteczne w niszczeniu informacji zawartych na twardym dysku komputera.Niszczycielskie siły – galeria

odzyskiwanie danych

Foto: pixabay.com

odzyskiwanie danych

Foto: pixabay.com

odzyskiwanie danych

Foto: pixabay.com

Pan Ziobro chciał najwyraźniej udowodnić, że odzyskiwanie danych z mechanicznego uszkodzenia nie jest możliwe. Każda profesjonalna firma it ma w zakresie swoich usług odzyskiwanie danych. Nie jestem informatykiem i takie działania są dla mnie czarną magią, jednakże znam sposób na to, żeby nawet najpotężniejsze odzyskiwanie danych stanęło dębem. Gdyby pan Ziobro był trochę bardziej oczytany wiedziałby, że nawet w resztkach zniszczonego twardego dysku są zapisane informacje.

Jedynym sposobem na ich zniszczenie…

Jedynym sposobem na ich zniszczenie jest zapisanie na twardym dysku kolejnych danych. Polega to na tym, że mnogość informacji zapisanych na dysku jest już tak duża że informacje, których chcemy się pozbyć są o po prostu zacierane.

Z drugiej strony odzyskiwanie danych to bardzo przydatna rzecz i zajmują się tą działalnością ludzie, którzy na pewno znają się na swojej pracy. Nigdy zatem nie można do końca być pewnym czy udało nam się usunąć kompromitujące informacje z naszego peceta. Dlatego użytkowniku komputerowych dysków strzeż się, bo odzyskiwanie danych nie śpi.

odzyskiwanie danych z dysku – tutaj znajdziesz więcej informacji

Dołącz do dyskusji “Niszczycielskie siły”

Odpowiedz

Wspomóż PAH

advert

Archiwum