O tym się mówi

BlackBerry Key2 wejdzie na rynek o wiele szybciej niż... (www.telepolis.pl)

W tamtym roku z modelem BlackBerry KeyOne był jeden problem: byli...
Xiaomi Mi Pad 4 ze Snapdragonem 660 (www.telepolis.pl)

Już za kilka dni Xiaomi zaprezentuje nowy tablet - Mi Pad 4.

Patenty na oprogramowanie

Jeśli jesteśmy dobrymi programistami, tworzenie programów nie stwarza nam najmniejszych problemów, to być może powinniśmy zadbać, by to co wyjdzie spod naszej ręki miało odpowiednie patenty na oprogramowanie. Jest to doskonałe zabezpieczenie praw autorskich, które zawsze możemy wykorzystać w przyszłości i nieźle na tym zarobić, jeśli się okaże, że ktoś wykorzystał nasz pomysł i zrobił identyczny program.Dlatego też patenty na oprogramowanie jest to…

Dlatego też patenty na oprogramowanie jest to dość popularny temat w środowiskach programistycznych.

Oprogramowanie CRM
Oprogramowanie CRM

Oprogramowanie CRM

Kup teraz! za cenę promocyjną
w sklepie CRMvision

Informatycy chcąc chronić swoje dzieła wykupują patenty na oprogramowanie w urzędzie i chociaż jest to drogi temat, to jednak korzyści z niego płynące są znacznie większe. Bez naszej wiedzy i zgody nikt nie może przerabiać naszego programu pod groźbą kary pieniężnej. Jeśli wykryjemy, że ktokolwiek złamał nasze patenty na oprogramowanie, wtedy ten ktoś w sądzie przegra każdą sprawę i będzie nam musiał za to zapłacić krocie. To jest tak naprawdę jedyny powód, dla którego patenty na oprogramowanie mają tak znaczącą rolę.

Bez nich by najprawdopodobniej panowała całkowita…

Bez nich by najprawdopodobniej panowała całkowita samowolka wśród programistów i jeden z drugim by łamali wszelkie zabezpieczenia i przerabiali dowolnie programy. Dlatego też bardzo ważną kwestią jest by kupić patenty na oprogramowanie. Nawet jeśli z początku trzeba się będzie w tym celu zadłużyć. Taki gigant jak Microsoft ma wykupione liczne patenty na oprogramowanie i nie żałuje.

Jeśli jeszcze Cie nie przekonałem sprawdź: soloplan.pl

Dołącz do dyskusji “Patenty na oprogramowanie”

Odpowiedz

Wspomóż PAH

advert

Archiwum