O tym się mówi

TSMC wyprodukuje flagowe układy Qualcommu (www.telepolis.pl)

TSMC ponownie wyprodukuje flagowe układy dla Qualcommu. To nie jest...
Xiaomi Mi Pad 4 ze Snapdragonem 660 (www.telepolis.pl)

Już za kilka dni Xiaomi zaprezentuje nowy tablet - Mi Pad 4.

Po co szefom ewidencja czasu pracy?

Jesteś pracodawcą i pewnie zastanawiasz się czym takim jest ewidencja czasu pracy. A może po prostu usłyszałeś gdzieś ten zwrot i zastanawiasz się czy ewidencja czasu pracy dotyczy również Ciebie. Nie masz się czym martwić, jeśli jesteś pracownikiem i pracujesz wyłącznie na etacie.Galeria

Otóż pracodawca wyjaśni Ci wszelkie kwestie z tym związane, a także powie Ci czy powinieneś się tym w ogóle interesować, czy to Ciebie dotyczy. Ewidencja czasu pracy, jak sama nazwa wskazuje dotyczy czasu, który pracownik powinien przepracować, czasu który jest zapisany na umowie o pracę. Jeśli natomiast to Ty jesteś pracodawcą, wówczas to Ty powinieneś się zająć tym, czym jest ewidencja czasu pracy. Oznacza to, że to Ty powinieneś kontrolować każdego pracownika z jego godzin pracy. Dokument ten, którym jest ewidencja czasu pracy jest stworzony po to, aby można było udowodnić swoją rację.

Pracownik, gdy mu będzie zarzucane, że…

Pracownik, gdy mu będzie zarzucane, że przepracował za mało czasu, aby mógł się odwołać na ewidencję czasu pracy. I tak samo pracodawca. Jeśli pracownik nie wywiązuje się z powierzonych mu zadań, aby mógł wówczas pracodawca to udowodnić. Ewidencja czasu pracy, jak więc widzimy działa poprawnie w obydwie strony.

Dołącz do dyskusji “Po co szefom ewidencja czasu pracy?”

Odpowiedz

Wspomóż PAH

advert

Archiwum