O tym się mówi

LG Q7 zaprezentowany: jednak można zrobić ciekawy... (www.dobreprogramy.pl)
Wydany rok temu LG Q6 okazał się bardzo dobrym smartfonem. Nawet dziś...
Rabaty na naprawę ekranu w GoRepair (www.telepolis.pl)

Serwis GoRepair przygotował promocję z rabatami na naprawy uszkodzonych...

Sztuka ustalania bezpiecznego hasła

Wydaje się, że ustalenie bezpiecznego hasła nie jest skomplikowane, a zasady jego tworzenia znają niemal wszyscy. Ale to tylko pozory, bo jak dowiodło już kilka badań większość internautów korzysta z najprostszych haseł takich jak” 1234″,” hasło” czy” qwerty”. Firma ESET, producent programu antywirusowego ESET NOD32 Antivirus oraz pakietu bezpieczeństwa ESET Smart Security, radzi jak utrudnić internetowym włamywaczom życie i przygotować silne i co równie ważne łatwe do zapamiętania hasło.To ona działa jak prawdziwy…

To ona działa jak prawdziwy sklep detektywistyczny (sprawdź). Warto słuchać ich rad. Współczesny internauta musi pamiętać i stosować przynajmniej kilka haseł m. in. do swojego internetowego konta bankowego, do profilu na Facebooku, do ulubionego forum czy do gier online. Niestety wielu z nich nie potrafi stworzyć kilku bezpiecznych haseł. Tutaj pojawia się pierwsze niebezpieczeństwo, na które zwracają uwagę specjaliści z firmy ESET. Internauci zmuszeni do korzystania z wielu serwisów online stosują do logowania w kilku serwisach jedno hasło. Sytuację pogarsza fakt, że takie hasło zapisują na kartce i przechowują je w pobliżu komputera, zarówno tego służbowego jak i domowego. Konsekwencje zdobycia hasła przez osoby trzecie mogą okazać się wyjątkowo dotkliwe np.: haker przechwytuje takie uniwersalne hasło użytkownika w serwisie społecznościowym, a następnie autoryzuje się nim w banku internetowym.

Najpopularniejsze błędy popełniane podczas ustalania haseł…

Najpopularniejsze błędy popełniane podczas ustalania haseł ESET wymienia m. in. wykorzystywanie własnego imienia, nazwy stosowanego systemu operacyjnego, numeru telefonu komórkowego, numeru rejestracyjnego samochodu, nazwy hobby czy wreszcie powtórzenie frazy widocznej w tekście na stronie podczas logowania np. witamywbanku.

Tagi:

Dołącz do dyskusji “Sztuka ustalania bezpiecznego hasła”

Odpowiedz

Wspomóż PAH

advert

Archiwum