O tym się mówi

Samsung musi zapłacić firmie Apple 539 mln dolarów (www.telepolis.pl)

Zakończył się kolejny etap wieloletniego sporu patentowego Apple vs...
Moto Z3 Play zadebiutuje 6 czerwca (www.telepolis.pl)

Motorola zdradziła wreszcie dokładną datę premiery nowego modelu Moto...

Technologiczna przyszłość

Zatrudniając się na stanowisku, którego obowiązki powiązane są z obsługą komputera z monitorem, trzeba przejść odpowiednie badania w przychodni medycyny pracy. Lekarz okulista określi, czy możemy wykonywać taką pracę i ewentualnie przepisze nam odpowiednie okulary. Być może taka praktyka wzięła się stąd, że jeszcze kilkanaście lat temu długie siedzenie przed komputerem rzeczywiście męczyło oczy.Teraz się to jednak zmieniło, a stało…

Teraz się to jednak zmieniło, a stało się tak, odkąd do użycia weszły ekrany led. Są one dużo przyjemniejsze w korzystaniu, gdyż nie powodują już bólu oczu, ani nie męczą użytkownika w jakikolwiek inny sposób. Ekran led stały się więc prawdziwym dobrodziejstwem każdego biura i urzędu, gdyż pracowanie przy takim typie komputera stało się dużo prostsze i bardziej przyjemne.

Warto też zwrócić uwagę, jakie zasługi dla rozwoju przemysłu komputerowego mają ekrany ledowe. Jego główną zaletą jest to, że jest płaski. Spowodowało to, że produkowane komputery są mniejsze, a przede wszystkim, umożliwiło wymyślenie i produkcję na masową skalę laptopów, które stopniowo wypierają ze sklepów tradycyjne stacjonarne pecety. Ekrany led pozwoliły też na rewolucję w telewizorach, których głębia obrazu jest dużo większa, niż w starszych modelach.

Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze jeden,…

Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze jeden, ostatni czynnik. Otóż ekrany led są dużo bardziej energooszczędne. Zużywają one mniej prądu, przez co komputer jest dużo tańszy w eksploatacji, niż kiedyś był. Pewnie można się spodziewać za pewien czas kolejnych pozytywnych zmian, tym bardziej, że led jest kolejną, po lcd technologiczną generacją takich ekranów.

Więcej informacji o okulista znajdziesz na stronie oftalmika.pl

Dołącz do dyskusji “Technologiczna przyszłość”

Odpowiedz

Wspomóż PAH

advert

Archiwum