O tym się mówi

Ulefone Armor X - pancerny smartfon z bezprzewodowym... (www.telepolis.pl)

Ekran 18:9, podwójny aparat i wzmocniona obudowa... to niecodzienne...
Taki będzie iPhone SE 2? Ekran jak z iPhone'a X, ale w... (www.dobreprogramy.pl)
Powraca temat spekulacji wokół wyczekiwanego iPhone'a SE 2, następcy...

Ważenie przemysłowe

Ważenie produktów, ludzi i zwierząt jest bardzo powszechną czynnością. Na targu wyznacznikiem tego, ile zapłacimy za warzywa jest ich waga. Podobnie jest w przypadku sklepów mięsnych, gdzie kupując wędliny sprzedawca określa ich wagę, następnie cenę.Na każdym paczkowanym produkcie musi znajdować…

Na każdym paczkowanym produkcie musi znajdować się informacja ile wynosi jego waga netto. Aby usprawnić pracę handlowcom w powszechnym użytku są wagi elektroniczne, które w szybki sposób ważą towar. Jeszcze do niedawna bardzo popularne były wagi szalkowe, gdzie towar odmierzało się za pomocą odważników. Modele sklepowe są przeznaczone do ważenia produktów o stosunkowo niewielkiej masie. Aby zważyć przedmioty o dużych gabarytach i dużej wadze niezbędne są modele przemysłowe, które ważą wielotonowe przedmioty, na przykład ciężarówki, złom, palety z produktami. Są to niezwykle wytrzymałe na uszkodzenia urządzenia. Niektóre modele przemysłowe wymagają montażu na stałe, szczególnie, jeśli mamy do czynienia z egzemplarzami samochodowymi.

Niezwykle funkcjonalne są wagi elektroniczne, które nie tylko umożliwiają szybkie ważnie, ale można je podłączyć do urządzeń elektrycznych, takich jak komputery, czytniki kodów, kasy fiskalne. Specjalistyczne firmy tworzą programy, które łączą wagi z komputerami lub innymi urządzeniami elektronicznymi. Przemysłowe odznaczają się niezwykłą wytrzymałością, ze względu na częstotliwość użytkowania i ogromne masy sprawdzanych towarów. Wiele z nich funkcjonuje na otwartej przestrzeni, dlatego muszą być odporne na działanie czynników atmosferycznych.

Tagi:

Dołącz do dyskusji “Ważenie przemysłowe”

Odpowiedz

Wspomóż PAH

advert

Archiwum