O tym się mówi

Nokia X6 opuszcza Chiny (www.telepolis.pl)

Nokia X6 pierwotnie miała być modelem przeznaczonym wyłącznie na...
Pionowe filmy to przyszłość? Tak, jeśli smartfony... (www.dobreprogramy.pl)
Oglądanie filmów na smartfonie wiąże się z kilkoma niedogodnościami, w...

Wyciskarki do cytrusów.

Świeżo wyciśnięty sok z cytrusów jest nie tylko smaczny, ale i zdrowy. Jest to również idealny sposób przemycenia dzieciom porcji witamin. Produkty dostępne w sklepach nie zawsze spełniają nasze oczekiwania, bo po prostu nic nie zastąpi świeżo wyciśniętego soku. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup wyciskarki do cytrusów.


wyciskarki do cytrusów

Foto: pixabay.com

Wyciskarka do cytrusów, co najważniejsze jest bardzo…

Wyciskarka do cytrusów, co najważniejsze jest bardzo łatwa w użyciu. Wystarczy przeciąć owoc na pół i przyłożyć do stożka znajdującego się na górze. Sok spłynie do pojemnika i zostanie oddzielony od gorzkich błon i pestek przez sitko. Występują dwa rodzaje wyciskarek: manualna, wyciskanie soku odbywa się ręcznie oraz automatycznie, po przyłożeniu cytrusa – włącza się automatycznie. Od mocy urządzenia zależy szybkość i dokładność wyciskania twardych owoców. Dostępne są od 20 do 250 W. W zależności od tego dla ilu osób robimy zazwyczaj sok, należy dobrać odpowiednia wielkość pojemnika. Wyjmowany zbiornik ułatwia przelewanie soku oraz czyszczenie zbiornika. Niektóre modele umożliwiają wyciskanie soku bezpośrednio do szklanki lub dzbanka.

wyciskarki do cytrusów

Foto: pixabay.com

Jeżeli wyciskamy sok często ważnym aspektem…

Jeżeli wyciskamy sok często ważnym aspektem jest łatwość czyszczenia urządzenia oraz mycia w zmywarce. Niektóre wyciskarki posiadają dodatkowe stożki o różnej wielkości, które umożliwiają dokładne wyciśniecie cytrusów o różnej wielkości. Do kupna zachęcają dodatkowe funkcje: możliwość regulacji gęstości, dzięki czemu możemy uzyskać klarowny sok lub z miąższem. Dodatkowe przechylenie pojemnika umożliwia napełnienie podstawionej szklanki w trakcie wyciskania.

wyciskarki do cytrusów

Foto: pixabay.com

1 komentarz dla “Wyciskarki do cytrusów.”

  1. D-raven pisze:

    Niedawno kupiłem sobie elektryczną wyciskarkę do cytrusów i jestem z niej bardzo zadowolony. Mogę teraz bardzo szybko wycisnąć sok z pomarańczy, cytryn itd.

1 komentarz dla “Wyciskarki do cytrusów.”

Odpowiedz

Wspomóż PAH

advert

Archiwum