O tym się mówi

HTC tłumaczy brak bezprzewodowego ładowania w U12+ (www.telepolis.pl)

HTC U12+ został przez producenta pozbawiony funkcji bezprzewodowego...
Prezenty Orange na pierwszą komunię świętą (www.telepolis.pl)

Pierwsza komunia święta to wyjątkowe, ale i kosztowne wydarzenie....

Zabroniony dostęp

Od lat wszędzie gdzie jest to konieczne wprowadzana jest kontrola dostępu. Sama kontrola dostępy polega na zamontowaniu takich urządzeń i zabezpieczeń, aby ktoś niepowołany nie wchodził tam gdzie nie trzeba. Najprostsza kontrola dostępu to szyfr, który musimy wprowadzać. Często się go spotyka na poszczególnych oddziałach szpitali.


czytnik linii papilarnych

Foto: pixabay.com

My musimy dzwonić na recepcje, a pracownicy…

My musimy dzwonić na recepcje, a pracownicy szybko wstukują kod i wchodzą. Nie jest to najwyższego lotu kontrola dostępu bo kod łatwo podejrzeć zwłaszcza, że jest on prosty to zapamiętania. Jeśli kontrola dostępu będzie pilnowana przez karty magnetycznej to dostanie się będzie już dużo trudniejsze. Zwykły człowiek na pewno się nie dostanie za zamknięte drzwi. Najbardziej obecnie popularna kontrola dostępu to zastosowanie czytnika linii papilarnych lub siatkówki oka. No cóż w tym przypadku jest tylko jeden sposób często widzimy go na filmach.

czytnik linii papilarnych

Foto: pixabay.com

Mało przyjemny i bardzo drastyczny…

Mało przyjemny i bardzo drastyczny więc lepiej o nim nie pisać. Nie ma lepszego poczucia bezpieczeństwa niż kontrola dostępu. Dzisiaj nawet swój komputer albo dysk możemy zabezpieczyć odciskiem palca. Możemy zamontować w domu zamek na linie papilarne. Super sprawa dla ludzi potrzebujących tego typu urządzenia.

czytnik linii papilarnych

Foto: pixabay.com

Dołącz do dyskusji “Zabroniony dostęp”

Odpowiedz

Wspomóż PAH

advert

Archiwum