Części do ciągników – wybieramy oryginały

Części do ciągników – wybieramy oryginały

Korzystając z różnego rodzaju sprzętów jesteśmy narażeni na usterki. To normalne, że pewne elementy maszynerii zużywają się, ulegają uszkodzeniom, a co za tym idzie konieczna jest ich wymiana. Sprzęt rolniczy, a przede wszystkim ciągniki, są bardzo mocno eksploatowane w codziennych pracach. Faktem jest, że producenci ciągników wyposażają je w najlepszej jakości podzespoły, które mają zapewniać długi czas użytkowania oraz pełną wydajność. Prawa fizyki dają jednak o sobie znać i części się zużywają.

Usterki – normalna sprawa

Maszyny rolnicze wykonują bardzo ciężką i ważną pracę. Od zawsze rolnictwo było jedną z podstaw bytu człowieka. Dziś, dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii człowiek znacznie szybciej i na większą skalę jest w stanie prowadzić prace rolne. Oczywiście, nie byłoby to możliwe bez użycia maszyn rolniczych. Ciągniki narażone są na różnego rodzaju usterki. Zdarza się zatem, że pewne elementy ciągników, które są kluczowe do ich sprawnego działania, ulegają uszkodzeniu.

Sprawdź również: Zdrowy ciągnik to ciągnik z oryginalnymi częściami

Bardzo często awarie dotykają układ kierowniczy oraz układ hamulcowy. Ciężkie prace na polu sprawiają, że maszyna może nawet wywrócić się w trakcie prowadzonych prac, co jest zwykle przyczyną uszkodzenia systemów. W momencie, kiedy jeden z tych dwóch ważnych układów jest uszkodzony, ciągnik stanowi zagrożenie dla kierowcy oraz innych pracujących. Konieczna jest wtedy natychmiastowa interwencja.

Częstej wymianie podlegają elementy układu hydraulicznego. Regularne serwisowanie, wymiana oleju oraz czyszczenie filtrów umożliwia dłuższy czas eksploatacji tych podzespołów. Jednakże części układów hydraulicznych to jedne z najczęściej wymienianych komponentów maszyn rolniczych.

Może Cię zaciekawić: Rodzaj ciągnika rolniczego, a wielkość gospodarstwa. Jaki wybrać?

Części do ciągników, które ulegają bardzo szybkiemu zużyciu, to przede wszystkim łańcuchy oraz przekładnie. W trakcie prac rolniczych konieczne jest dbanie o te elementy ciągnika. Konserwacja polega na użyciu specjalnych olejów i smarów. Także moduły zespołu ruchowego ciągnika mogą szybko się zużywać, dlatego wydłużanie ich żywotności to obowiązek. Służą temu takie same zabiegi, jak przy łańcuchach i przekładniach.

Sercem ciągnika jest jego silnik i o tę część należy dbać szczególnie. Ważne jest by używać bardzo dobrego paliwa, starać się nie przeciążać układu napędowego. Silnik nadaje mocy ciągnikowi, a ten często musi sporo jej zużywać, dlatego też elementy silnika ulegają zużyciu lub usterkom. Wtedy też trzeba jak najszybciej je wymienić.

Te kilka przykładów to przedstawienie układów oraz części, które najczęściej ulegają zużyciu lub usterkom. Współczesny ciągnik to mechanizm złożony, w którym także inne moduły mogą ulec uszkodzeniu. W takim wypadku należy szybko reagować i dokonać naprawy lub wymiany części na nowe.

Close Menu