Jakie części do ciągnika wybrać?

Jakie części do ciągnika wybrać?

Każda osoba, która zajmuje się rolnictwem, wie doskonale jak odpowiedzialna jest to dziedzina. Jedna zła decyzja może skutkować poważnymi stratami finansowymi. Co więcej, to na rolniku spoczywa ogromna odpowiedzialność związana z dostawą żywności dla każdego z nas. Nic więc dziwnego, że coraz częściej rolnicy dokładnie rozważają każdą podjętą przez siebie decyzję oraz każdy zakup. Dotyczy to między innymi części zamiennych.

Każda maszyna kiedyś się psuje

W dzisiejszych czasach większość rolników doskonale wie, że dobrej jakości pojazdy i maszyny rolnicze, pochodzące z taśm produkcyjnych znanych i cenionych marek, to dobra, opłacalna inwestycja. Nie tylko ułatwiają pracę, ale również dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych oraz wysokiej jakości materiałów są solidne i niezawodne. Nie oznacza to jednak, że rolnik wybierając dobrej klasy ciągnik czy maszynę może mieć pewność, że będzie ona służyła mu bez żadnych problemów. Oczywistym jest, że codzienna eksploatacja maszyny może przyczyniać się do zniszczenia pewnych jej elementów. Wykonywanie napraw jest więc oczywistym obowiązkiem każdego rolnika. Kluczowe znaczenie ma to, jakich części użyje do ich wykonania.

Przeczytaj również: https://agridata.pl/rodzaj-ciagnika-rolniczego-a-wielkosc-gospodarstwa-jaki-wybrac/

czesci zamienne do traktora

Poznajmy Mirka i jego ciągnik

Mirek to doświadczony rolnik, posiadający średniej wielkości gospodarstwo, który zajmuje się głównie uprawą zbóż – pszenicy, żyta oraz rzepaku. W związku z rozpoczęciem prac rolniczych, wybrał się w pole by dokonać siewu. Pech chciał, że już po zaledwie kilkuset przejechanych metrach usłyszał głośne stukanie w silniku. W jego nowoczesnym ciągniku marki Ursus doszło do poważnej usterki. Fachowe oko Mirka w mig dostrzegło, że ma problem z zepsutym blokiem silnika. Mirek doskonale wie, że każdy dzień zwłoki w pracach polowych oznacza problemy. Zastanawia się więc, co powinien zrobić w tej sytuacji.

Zamiennik czy oryginalne części?

Oczywistym jest, że jak najszybciej należy przeprowadzić niezbędne prace naprawcze. Aby jednak było to możliwe, Mirek musi zamówić części zamienne. Ma dwie możliwości – zdecydować się na zakup oryginalnych części zamiennych, pochodzących wprost z fabryki Ursusa, bądź też tańszych zamienników, tworzonych przez mniejszych, często nieznanych producentów. Wybór drugiego rozwiązania oznacza spore oszczędności. A jak wiadomo, dobry rolnik to ten, który minimalizuje wydatki swojego gospodarstwa.

Może Cię zaciekawić: Zdrowy ciągnik to ciągnik z oryginalnymi częściami

Dlaczego warto?

Wybranie oryginalnych części do ciągników ma wiele zalet. Przede wszystkim stawiając na części do Ursusa, Mirek zyskuje pewność, że wybiera elementy pasujące idealnie do silnika ciągnika, który posiada. Zakup zamienników nie jest z marszu złym wyborem, ale bardzo często oznacza konieczność sprawdzania szczegółowych parametrów, co zabierać może sporo czasu. To jednak nie wszystko. Oryginalne części marki Ursus to potwierdzona najwyższa jakość materiałów oraz solidne wykonanie przy wykorzystaniu najnowocześniejszych procesów technologicznych. Dzięki temu części te są solidne, trwałe i wyróżniają się naprawdę długą żywotnością. Części oryginalne, sygnowane przez markę Ursus, to gwarancja zakupu elementów, które posłużą przez długie lata. Jest to więc wydatek, który po prostu się opłaca. Podsumowując, zakup oryginalnych części do Ursusa, mimo, że wydawać może się niepotrzebnym ponoszeniem nieco wyższych kosztów, tak naprawdę jest doskonałą decyzję. Dobre, oryginalne części sygnowane przez producenta to gwarancja jakości. Co więcej, często wyróżniają się także znacznie dłuższą żywotnością, więc tak naprawdę koszty jakie ponosimy decydując się na ich zakup wcale nie są większe, niż w przypadku zakupu zamienników. Wspomniany w naszej historii Mirek podjął więc doskonałą decyzję, dzięki której nie narazi swojego gospodarstwa na straty związane z przestojem w wykonywaniu prac. My zaś nie musimy obawiać się, że na naszych stołach zabraknie świeżego pieczywa.

Close Menu