Zdrowy ciągnik to ciągnik z oryginalnymi częściami

Zdrowy ciągnik to ciągnik z oryginalnymi częściami

Podczas intensywnej pracy na roli każda maszyna może odmówić posłuszeństwa w najmniej oczekiwanym momencie. W przypadku większości awarii zobligowaniu jesteśmy do wymiany części na nowe. Jak duże znacznie w praktyce ma to, na jakie podzespoły zdecydujemy się zamontować w Ursusie?

Usterki nie biorą się znikąd

Intensywna eksploatacja siłą rzeczy zwiększa szanse na występowanie usterek. Maszyny rolnicze takie jak ciągniki są używane niemal przez trzysta sześćdziesiąt dni w roku i nikogo ten fakt nie dziwi. Dlatego nie sposób winić posiadaczy traktorów o to, że celowo korzystają z nich tak, by doprowadzić do awarii. Wszelkie podzespoły mają ograniczoną trwałość i z tym musi liczyć się każdy użytkownik.
Nie sposób jednak pominąć faktu, że istotne jest to, w jaki sposób serwisuje się maszyny. Wykonując na czas i w rzetelny sposób przegląd okresowy minimalizuje się ryzyko unieruchomienia maszyny w nadchodzącym okresie. Regularna wymiana oleju, płynów, filtrów i elementów bliskich całkowitemu zużyciu sprzyja bezawaryjnej pracy, jednak nie daje tak naprawdę 100% pewności, że nagle pojawi się defekt prowadzący do unieruchomienia ciągnika do momentu naprawy.
Do samego eliminowania usterek można podejść w różnoraki sposób. Obecnie w sprzedaży znajdziemy części do ciągników od rozmaitych producentów. Pozostaje więc pytanie, czy do naprawy użyć oryginalnych, rekomendowanych przez autoryzowane serwisy. Każde z tych rozwiązań ma niewątpliwie swoje plusy.

Sprawdź: Jakie części do ciągnika wybrać?

Zamiennik na miarę oryginału?

W przypadku, jeśli chodzi o części do ursusa, z pewnością użytkownicy tych ciągników mają w czym wybierać. Do tych wciąż najpopularniejszych traktorów spotykanych w gospodarstwach na terenie całego kraju elementy zamienne produkowane są nie tylko przez markę Ursus, ale też wiele innych firm z branży automotive. Z pewnością natrafimy na nie podczas wizyty w wielu sklepach stacjonarnych, czy też przeglądając ofertę online.
Z całą pewnością nie można demonizować części zamiennych zwanych też odpowiednikami, pochodzących od różnych producentów. Uogólnienia na ich temat bywają bardzo niesprawiedliwe. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę to, że jakość dwóch teoretycznie niemal identycznych komponentów może w drastycznych sposób od siebie odbiegać. O ile jeden zamiennik nie będzie zasadniczo różnił się od oryginału, drugi natomiast może prezentować niski standard wykonania.
Czas spędzony na poszukiwaniach komponentów prezentujących poziom porównywalny do oryginalnych części z pewnością można spożytkować znacznie lepiej. Trzeba mieć jednak na uwadze to, że produkt dedykowany przez producenta zawsze cechuje najwyższy poziom wykonania i nie musimy obawiać się w żadnym przypadku o jego trwałość.

Może Cię zaciekawić: Części do ciągników – wybieramy oryginały

Zalety używania oryginalnych części

Mimowolnie wciąż przeważająca liczba użytkowników ciągników marki ursus stawia na podzespoły firmowane przez producenta. Powodów, dla których decydują się oni na takie rozwiązanie jest co najmniej kilka. Po pierwsze trzeba zdać sobie sprawę, że oryginalne niekoniecznie znaczy to samo, co drogie. W przypadku ursusa mamy do czynienia z komponentami wytwarzanymi w naszym kraju, więc ich cena nie należy do wysokich.
Komponenty sygnowane logiem producenta zostały przed wypuszczeniem na rynek poddane gruntownym testom. Ich dopasowanie nie budzi żadnych zastrzeżeń, a tego nie można dla przykładu stwierdzić w przypadku niektórych zamienników. Nieprzypadkowo w książce serwisowej znajdziemy stosowne informacje na temat tego, by w przypadku napraw i wymian polegać na oryginalnych częściach. Te zakupimy obecnie w wielu miejscach, w tym także za pośrednictwem dobrze zaopatrzonych sklepów internetowych. Ich oferta obejmuje komponenty m.in. takich modeli ursusa jak np. C-330, C-360 czy C-385.

Serwisowanie ciągnika przy użyciu części zamiennych sygnowanych logiem producenta wcale nie musi być kosztowne. W obliczu niewiele tańszych zamienników z pewnością dobrze byłoby rozważyć postawienie na najwyższa jakość dostępną na rynku. To da nam gwarancję, że sprzęt będzie działał przez długi czas bezawaryjnie.

Close Menu