Dbaj o swój ciągnik – wybieraj oryginalne części

Dbaj o swój ciągnik – wybieraj oryginalne części

Polski rynek części do maszyn rolniczych pełen jest podziałów. Z jednej strony mamy oryginalne części zamienne, sygnowane logo producenta. Z drugiej, nie brakuje części nieoryginalnych, które poza brakiem logo często nie różnią się specjalnie od komponentów wykonanych na zamówienie producenta danej maszyny. Skoro nie widać różnicy, to po co w takim razie przepłacać? Cóż, oryginalne części do ciągników mają szereg zalet, których nie sposób przecenić.

Wyobraź sobie…

…okres najbardziej intensywnych prac rolniczych. Od rana do nocy ty i twoi pracownicy wyjeżdżacie w pole by siać i nawozić. Od tego, jak wykorzystasz ciepłe wiosenne dni, zależy powodzenie tegorocznych zbiorów. W takich sytuacjach zależy nam na tym, by wszystko działało sprawnie i bez zarzutu. Niestety, często właśnie wtedy przydarzają się nam niespodziewane sytuacje, które kompletnie uniemożliwiają dalsze prowadzenie prac. Wśród tych szczególnie uciążliwych znajduje się awaria ciągnika. Każdy rolnik wie doskonale, że pojazd ten jest wprost niezastąpiony w codziennej pracy. Wyobraź więc sobie zatem, że jako posiadacz Ursusa z przerażeniem odkrywasz, że doszło do poważnej awarii. Niemożność wbicia biegu, coraz bardziej intensywny zapach spalenizny – wszystko wskazuje na to, że zepsuło się sprzęgło, a więc z pracy nici. Tymczasem terminy gonią. Musisz jak najszybciej kupić odpowiednie części zamienne i usunąć usterkę.

Jakie masz możliwości?

W dzisiejszych czasach najszybszym rozwiązaniem wielu problemów jest skorzystanie z możliwości, jakie daje Internet. Nie inaczej jest w przypadku konieczności zamówienia części zamiennych. Siadasz więc przed komputerem i sprawdzasz oferty sklepów oferujących części do ciągników.

Może Cię zaciekawić: Rodzaj ciągnika rolniczego, a wielkość gospodarstwa. Jaki wybrać?

Co zrobić?

Nie da się ukryć, że zakup części do ciągników, które wyprodukowane zostały przez inne firmy, może przynieść oszczędności. Części te w większości przypadków spełnią swoją rolę i pozwolą ci naprawić swój ciągnik. Co więcej, ich niższa cena pozwoli ci co nieco zaoszczędzić. Niemniej jednak, nie zawsze masz pewność, że dana część będzie niezawodna oraz nie wiesz, czy tak naprawdę będzie pasowała do Ursusa, którego jesteś posiadaczem. Obaw tych nie musisz mieć, jeśli wybierzesz części zamienne stworzone przez Ursusa. Oryginalne części zamienne nie są wcale znacznie droższe od zamienników, co więcej, wybierając je masz pewność, że nie tylko idealnie pasują, ale również są niezawodne i trwałe. Sygnowane przez Ursusa części zamienne to najwyższa jakość oraz precyzja wykonania przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii. Właśnie dlatego ich wybór będzie lepszą decyzją i da ci pewność, że część, którą zakupisz, posłuży ci przez wiele lat. Biorąc to wszystko pod uwagę z pewnością dojdziesz do wniosku, że zakup oryginalnych części to lepsza decyzja i warto poczynić taką inwestycję.

Popularność oryginalnych części rośnie

Rolnicy w naszym kraju coraz częściej stawiają na jakość, nowoczesne technologie i sprawdzone rozwiązania. Chcą mieć pewność, że sprzęt, z którego korzystają, będzie niezawodny. Doskonale wiedzą bowiem, że w dzisiejszych czasach nie mogą pozwolić sobie na bylejakość, ryzyko usterek czy pozorne oszczędności, które tak naprawdę mogą przyczynić się do generowania jeszcze większych strat. Nic więc dziwnego, że coraz większa ich liczba wybiera oryginalne części zamienne. Dzięki temu mogą bowiem czuć się pewnie i mieć świadomość, że wybrali niezawodne rozwiązanie i najwyższą jakość na lata. Podsumowując, nagła awaria ciągnika to zawsze stresujący moment, który wymaga od nas szybkiego działania. Niemniej jednak warto wówczas myśleć racjonalnie i stawiać na oryginalne części zamienne stworzone przez producenta ciągnika, którego jesteśmy posiadaczem. Jakość tychże części jest bowiem gwarancją, że nie będziemy musieli bać się kolejnych usterek i awarii. Przekonało się o tym już wielu rolników, którzy postawili na sprawdzone rozwiązania i oryginalne części.

Close Menu