Kwalifikowany materiał siewny w województwie lubelskim

Kwalifikowany materiał siewny w województwie lubelskim
materiał siewny

Prowadzenie gospodarstwa rolnego nastawionego na uprawę zbóż, rzepaku, buraków cukrowych czy roślin strączkowych wymaga nie tylko dostępu do odpowiednich nawozów, ale również do kwalifikowanego materiału siewnego. Jego wysoka jakość ma znaczenie dla uzyskiwanych plonów, zwiększając proporcje zysków w stosunku do wkładu w zakup nasion. W województwie lubelskim oferuje je Gospodarstwo Rolne Agrol.

Produkujemy nasiona i materiał siewny

Nasze gospodarstwo istnieje od ćwierć wieku, a dostarczaniem nasion i materiału siewnego zajmujemy się od dekady. Wieloletnia działalność sprawiła, że w tej dziedzinie mamy duże doświadczenie, a produkcję realizujemy w oparciu o sprawdzone metody. Zaliczają się do nich m.in. starannie opracowana strategia nawożenia i ochrony oraz stosowanie selekcji negatywnej. Gwarancją wysokiej jakości produktów są przeprowadzane testy polowe. Potwierdzają one przystosowanie nasion wybranych gatunków roślin do uprawy w polskich warunkach klimatycznych.

Produkcję nasion i materiału siewnego realizujemy w starannie dobranych warunkach środowiskowych. Uprawy są prowadzone w jednym z najczystszych regionów Polski, na glebach wysokiej jakości (czarnoziemach). Kierując się życzeniem klienta wykorzystujemy również dostępne na rynku zaprawy nasienne. Oferta, którą każdego roku przygotowujemy dla rolników z obejmuje nie materiał siewny zbóż takich jak pszenica ozima i pszenica jara odmian takich jak Mandaryna czy Arabella, wyróżniającej się najwyższa plennością w Europie, a także owies. W sprzedaży mamy również nasiona roślin strączkowych – groch siewny w kilku odmianach.

Materiał siewny, który proponujemy, wyróżnia się bardzo wysoką jakością. Do produkcji wybieramy wyłącznie te odmiany, które sprawdzą się w trudnych warunkach i zapewnią wysoką plenność. Ponadto, są one odporne na choroby (mączniak rzekomy i prawdziwy, askochytoza – w przypadku grochu), pękanie strąków oraz wyleganie. Proponowane odmiany pszenicy charakteryzują się wysoką plennością oraz wartością technologiczną ziarna.

Współpracujemy z wiodącymi firmami hodowlanymi

Wysoka jakość materiału siewnego, który proponujemy rolnikom jest też wynikiem korzystania z doświadczeń innych producentów. Aby uzyskać jak najlepsze efekty w ich wytwarzaniu i dostarczać wyłącznie odmiany sprawdzone w polskich warunkach klimatycznych, nawiązaliśmy stałą współpracę z wiodącymi firmami hodowlanymi. Zalicza się do nich między innymi spółka Danko Hodowla Roślin Sp. z o.o. w Choryni, która dostarcza rolnikom z Polski i Europy około 120 odmian roślin uprawnych.

Współpracujemy również z innymi firmami na terenie województwa. Znalazły się wśród nich m.in. Poznańska Hodowla Roślin, Hodowla Roślin Strzelce czy Saaten Union. Ponadto, dysponujemy nowoczesnym magazynem nasiennym ulokowanym w Mojsławicach Kolonii k/Hrubieszowa. Znajdująca się w nim jedna z najnowocześniejszych linii technologicznych pozwala nam na profesjonalne przygotowanie materiału siewnego – czyszczenie, zaprawianie oraz pakowanie w worki BB a”1000 kg, BB a”500 kg oraz w workach a”50 kg.

Gdzie kupisz nasiona i materiał siewny w województwie lubelskim?

Jeśli prowadzisz gospodarstwo rolne o profilu uprawnym na terenie województwa lubelskiego i poszukujesz materiału siewnego lub nasion w dobrej jakości, znajdziesz je w Gospodarstwie Rolnym Agrol w Hrubieszowie. Ofertę przygotowujemy sezonowo, co pozwala na wybór najlepszych odmian do bieżącego wykorzystania. Wśród dostępnych produktów znajdziesz zarówno te spod naszego własnego znaku „Nasiona Szymański” jak i „Kwalifikat Plus”. Uzyskaliśmy prawo do korzystania z tej marki przy sprzedaży odmian zbóż firmy Danko. 

U nas kupisz wyłącznie kwalifikowany materiał siewny. Ceny poszczególnych odmian są konkurencyjne, a ich wyjątkową zaletą jest korzystna relacja w stosunku do jakości proponowanych produktów. Program Kwalifikat Plus zakłada sprzedaż nasion kwalifikowanych, które wyróżniają się podwyższonymi parametrami siewnymi. Z założenia są one wyższe niż przewidują normy urzędowe. Logo Kwalifikat Plus gwarantuje m.in. zdolność kiełkowania na poziomie powyżej 90%.

Tekst powstał przy współpracy z:

Gospodarstwo rolne Agrol
Close Menu